Kontenery, przeładunki i ich sytuacja na przestrzeni ostatnich tygodni

Puste kontenery 

Od naszego ostatniego artykułu o problemach terminali przeładunkowych niewiele się zmieniło na lepsze, nadal nie możemy oddawać kontenerów do portu w Gdyni, pomijając krótkie przerwy w które wyjątkowo ciężko się wstrzelić, a przewoźnicy spędzają dużo czasu na odwożeniu ich do Gdańska, to wyjątkowe utrudnienie, szczególnie przed czterodniowym okresem przedświątecznym. W Gdańsku też kończy się miejsce na puste kontenery, są one poustawiane nawet na parkingach, a i tam miejsce się kończy. Z tego co donoszą spedycje morskie z jakimi współpracujemy, nie zapowiada się na to, byśmy szybko wrócili do normalności i mogli deponować kontenery na terminalu w Gdyni, więc można się spodziewać, że ta sytuacja mocno się przedłuży.

Sytuacja w terminalu przeładunkowym

Załoga Balitic Containers Services pracuje na pełnych obrotach, żeby wyrobić się ze zleceniami na przeładunki. Cena paliwa zdeterminowała koszt dowozu kontenera i jego przeładunek, oczywiście na wyższą stawkę. Na ilość pracy nie można narzekać, nowy kwartał został przez nas bardzo dobrze zaczęty. Najgorsza w tym wszystkim jest niepewność, nie wiemy jak wycenić usługę klientowi, ponieważ nie możemy być pewni gdzie kontener będzie zdawany, kiedy BCT zacznie przyjmować kontenery, nie wiemy czy wyrobimy się w czasie, ponieważ każdy port może zostać w każdej chwili zamknięty, a depot potrafi doliczyć koszty naprawy, za każdą uszczelkę, ponieważ armatora niestety nie interesuje kiedy i jak powstała szkoda, a kosztami za naprawę już wyeksploatowanego kontenera, jaki przeznaczył pod załadunek kamienia obciąża importera i zaburza naszą zasadę dbania o portfel klienta.

Kamieniarstwo i Przedświąteczna gorączka

Przez ostatnie 3 dni nasi przewoźnicy i pracownicy, wozili i rozładowywali kontenery do późnych godzin popołudniowych, żeby klienci nie musieli płacić za przestój kontenerów, a sami mogli spokojnie spędzić święta, mija nam właśnie ostatni dzień pracy przed świętami na naszym terminalu i na całe szczęście kończymy rozładowywać kontenery, choć pewnie przyszły tydzień przywita nas nowymi zleceniami i zadaniami do wykonania, ale czy to nie o to chodzi?

Wesołych świąt
, spędźmy ten czas z bliskimi.

Mamy przeładować Twój kontener po świętach?
Zapraszamy do współpracy
Zespół BCS
tel. 531530746

1

Comments are closed.